آموزش کار با کیف پول Safepal

ترید در صرافی بایننس بدون ثبت نام و احراز هویت!

کیف پول Safepal یک Wallet ارز دیجیتال وابسته به اکوسیستم بایننس است. کیف پول سیف پال محصولی را ارائه داده که با استفاده از آن می‌توان بدون احراز هویت و با استفاده از این والت به صورت مستقیم در صرافی بایننس ترید کرد. ما در این مقاله نحوه کار و استفاده از کیف پول سیف پال را آموزش داده و همچنین طریقه ایجاد اکانت ترید بایننس در این کیف پول را به صورت کامل آموزش خواهیم داد؛

پیش از آموزش کار با کیف پول سیف پل، آن را به صورت مختصر معرفی می‌کنیم. کیف پول Safepal اولین کیف پول سخت افزاری اکوسیستم بایننس است. این والت در کنار نسخه سخت افزاری، نسخه نرم‌افزاری کیف پول خود را نیز ارائه می‌دهد. این Wallet ارز دیجیتال بسیاری از شبکه‌ها و رمز ارزها را پشتیبانی می‌کند و از این جهت می‌توان طیف وسیعی از رمز ارزها را در این کیف پول نگهداری کرد. نکته قابل توجه در مورد ولت سیف پل ارائه کیف پول سرد و گرم است. نسخه سخت‌افزاری کیف پول سیف پل در دسته کیف پول ارز دیجیتال سرد قرار می‌گیرد و همینطور نسخه نرم‌افزار و تلفن همراه این کیف پول در دسته کیف پول گرم قرار می‌گیرد.

سیف پال اعلام کرده که بیش از ۲ میلیون کاربر از ۱۴۶ کشور دنیا از این والت دیجیتالی استفاده می‌کنند. این کیف پول از سال ۲۰۱۸ کار خود را در دنیای رمز ارزها آغاز کرد و بیش از ۱۰,۰۰۰ ارز رمزنگاری شده را پشتیبانی می‌کند.

سیف پل برای نگهداری کدام رمز ارزها مناسب است؟

 

کیف پول سیف پال از طیف وسیعی از شبکه‌های بلاکچین و رمز ارزها پشتیبانی می‌کند. از میان شبکه‌های بلاکچین مطرحی که در این والت پشتیبانی می‌شوند می‌توان شبکه بیت کوین، اتریوم، بایننس چین، بایننس اسمارت چین، پولکادات، سولانا، متیک یا Polygon، ریپل، دوج و ترون را نام برد. همچنین در کیف پول سیف پال امکان ارسال و دریافت توکن‌های ERC-۲۰ و Bep-۲۰ نیز وجود دارد. در بخش آموزش کار با این کیف پول، نحوه دریافت و ارسال تراکنش با استفاده از سیف پال را آموزش خواهیم داد.

حضانتی یا غیرحضانتی؟

یکی از مسائل بسیار مهم در زمان انتخاب یک کیف پول بررسی امنیت آن کیف پول است. آیا کیف پول حضانتی (Custodial) است؟ یا یک کیف پول غیرحضانتی (Non-Custodial) است؟ در کیف پول‌های حضانتی، کلید خصوصی در سرورهای کیف پول ذخیره شده و کنترل دارایی‌های بر عهده شما نیست. کیف پول صرافی‌های متمرکز نمونه‌ای از این دسته از کیف پول‌هاست. از طرفی در کیف پول‌های غیرحضانتی، کلید خصوصی تنها در اختیار کاربر بوده و کیف پول به هیچ شکل کنترلی بر دارایی کاربران خود ندارد. در این حالت، کلید خصوصی رمز ارزها به صورت عبارت بازیابی یا فایل Json در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت و در صورتی که کاربر این کلید خصوصی را گم کند، دارایی او نابود خواهد شد.

کیف پول سیف پال یک والت غیرحضانتی است. در نتیجه کلید خصوصی دارایی‌های دیجیتال را در قالب عبارت بازیابی یا Mnemonic Phrase به کاربر نمایش خواهد داد. در ادامه راه‌های افزایش امنیت در دو نسخه سخت افزاری و نرم‌افزاری کیف پول safepal را آموزش خواهیم داد.

نسخه سخت افزاری S1 کیف پول سیف پال

در زمان ساخت این کیف پول، که در ادامه به صورت کامل نحوه ساخت کیف پول Safepal را آموزش خواهیم داد، عبارت بازیابی ۱۲ یا ۲۴ کلمه در اخیتار کاربر قرار می‌گیرد. همانند تمامی والت‌ها، شما باید این عبارت بازیابی را با دقت و به ترتیب در جایی امن یادداشت کنید. از ذخیره این عبارت در تلفن همراه، اسکرین‌شات گرفتن از آن و یا ذخیره آن در هر دستگاهی که به اینترنت متصل می‌شود، خودداری کنید. استفاده از کاغذ و خودکار توصیه می‌شود.

سیف پال از شما می‌خواهد تا برای کیف پول خود؛ رمز عبوری را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود تا از رمز عبورهای ساده مثل ۱۲۳۴۵۶ خودداری کنید.

تمامی کیف پول‌های سخت‌افزاری از سازوکارهایی استفاده می‌کنند تا به هیچ عنوان به اینترنت متصل نشوند و همواره آفلاین باقی بمانند. اما در زمان ارسال تراکنش از یک کیف پول سخت‌افزاری، به ناچار باید میان کیف پول و شبکه یک راه ارتباطی ایجاد شود تا تراکنش ما به واسطه کیف پول به شبکه ارسال شود. در این مرحله بسیاری از کیف پول‌ها با استفاده از کابل USB یا بلوتوث به یک نرم‌افزار رابط متصل شده و تراکنش را به شبکه به صورت آنلاین ارسال کند. در کیف پول‌های سخت افزاری، این تراکنش به صورت پیامی رمزنگاری شده از کیف پول سخت افزاری و توسط این رابط کاربری به شبکه ارسال خواهد شد. در نتیجه این دستگاه در زمان ارسال تراکنش نیز آفلاین باقی خواهد ماند.

در کیف پول Safepal، این ارتباط با استفاده از تکنولوژی Air-gapped Singning فراهم می‌شود. در نتیجه کیف پول S1 سیف پل کابل USB نداشته (مانند لجر) و از سازوکار امن‌تری برای آفلاین ماندن استفاده می‌کند.

کیف پول نرم‌افزاری

کیف پول نرم‌افزاری سیف پل از طرفی رابط کاربری برای کیف پول S۱ بوده و در کنار آن، خود یک کیف پول نرم‌افزاری است. در این نسخه نیز در زمان ایجاد کیف پول جدید، عبارت بازیابی ۱۲ یا ۲۴ کلمه در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. برای افزایش امنیت نیز کاربر می‌تواند برای این کیف پول نیز رمز عبوری مجزا تعیین کند.
سیف پال در چه کیف پول‌هایی Import می‌شود؟

در مواقعی که تلفن همراه شما قابل استفاده نباشد و یا گم شود، شما نیاز دارید تا کیف پول خود را بازیابی کنید. همچنین برخی مواقع نیاز است تا دارایی‌های دیجیتالی که در کیف پول Safepal نگهداری کرده‌اید را در کیف پول دیگری Import کنید.

کیف پول سیف پل برای ایجاد عبارت بازیابی از استاندارد BIP۳۹/۴۴ استفاده می‌کند. در نتیجه این کیف پول را می‌توان در تمامی کیف پول‌هایی ارز دیجیتال که از این دو استاندارد استفاده می‌کنند، ایمپورت کرد. از جمله کیف پول‌های مشهوری که می‌توان برای بازیابی کیف پول سیف پال از آن‌ها استفاده کرد ترزور، لجر، تراست والت، کوینومی، اتمیک، مای اتر والت و اکسدوس هستند.

وجه تمایز سیف پل در مقایسه با رقبا چیست؟

وجه تمایز کیف پول سیف پال در برابر رقبای خود تنوع محصولاتی است که این کیف پول ارائه می‌دهد. در ادامه بخشی از ویژگی‌های مثبت این کیف پول را ملاحظه می‌کنیم:

ارائه همزمان کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری
استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر برای تامین امنیت کیف پول سخت‌افزاری
پشتیبانی از طیف وسیعی از شبکه‌های بلاک چین و رمز ارزها
فعالیت مستمر تیم توسعه و بروزرسانی‌های مکرر این کیف پول
ایجاد بستری برای ترید در صرافی بایننس بدون احراز هویت و با استفاده از کیف پول شخصی
ارائه توکن حاکمیتی SFP
محصول سواپ کراس چین

آموزش کامل کار با کیف پول سیف پال

در این بخش به صورت کامل نحوه ساخت کیف پول جدید و همچنین کار با محصولات و خدمات این والت را آموزش خواهیم داد. از آن‌جا که سرویس ترید در صرافی بایننس با استفاده از کیف پول Safepal برای کاربران ایرانی کاربرد زیادی دارد، در بخشی مجزا این محصول را آموزش می‌دهیم.
دانلود و نصب کیف پول Safepal

اولین گام دانلود و نصب نرم‌افزار کیف پول سیف پال است. برای دانلود کیف پول سیف پال کلیک کنید. پس از دانلود و نصب این کیف پول، با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد. دو گزینه را مشاهده می‌کنید؛ کیف پول نرم‌افزاری یا Software Wallet و کیف پول سخت‌افزاری یا Hardwarw Wallet. از آنجا که ما قصد ساخت کیف پول نرم‌افزاری را داریم گزینه Softwarw Wallet را انتخاب می‌کنیم.

پس از این مرحله وارد فرآیند ساخت کیف پول نرم‌افزاری سیف پال می‌شویم. در این بخش، دو گزینه پیش روی ماست. ساخت کیف پول جدید Safepal و وارد کردن یا Import کردن کیف پول قدیمی سیف پال یا سایر کیف پول‌ها. گزینه دوم زمانی استفاده می‌شود که بخواهیم کیف پولی را که در گذشته ایجاد کرده‌ایم را بازیابی کنیم.

در این مرحله باید رمز عبوری را برای کیف پول سیف پال خود تعیین کنیم. پس از تعیین رمز عبور، باید نامی را برای کیف پول خود تعیین کنیم. همینطور در این مرحله می‌توانیم تعداد کلمات عبارت بازیابی خود را از بین ۱۲ و ۲۴ کلمه انتخاب کنیم. طبیعتا ۲۴ کلمه، امنیت بالاتری دارد. ما در این آموزش ۱۲ کلمه را انتخاب می‌کنیم.

به همین راحتی کیف پول سیف پل ما ساخته شد. در مرحله بعد باید ۱۲ یا ۲۴ کیلمه بازیابی را دریافت و آن را در محلی امن نگهداری کنیم.

در مرحله با تایید هر سه مورد، گزینه Understood را انتخاب کنید
در مرحله بعد، ۱۲ یا ۲۴ کلمه بازیابی کیف پول Safepal شما نمایش داده شده است. این کلمات انگلیسی را به ترتیب نشان داده شده و با دقت بر روی یک برگه کاغذ یادداشت کرده و آن را در محلی امن نگهداری کنید. همچنین بهتر است چند نسخه از آن را در محل‌های مختلف نگهداری کنید. توجه داشته باشید که در صورت گم شدن این عبارت بازیابی، دارایی‌های شما در این کیف پول نابود شده و هیچ راهی برای بازیابی آن وجود ندارد.

برای تبدیل رمز ارزهای خود در کیف پول سیف پل می‌توانید به صورت مستقیم از سرویس سواپ این کیف پول استفاده کرد. برای این منظور، از نوار پایین چهارمین گزینه را انتخاب کنید(به تصویر بالا نگاه کنید). در این مرحله دو انتخاب دارید:

Swap: در این بخش شما می‌توانید رمز ارزهای خود را تبادل کنید. در این سرویس اهمیتی ندارد که شبکه هر دو رمز ارز یکسان باشد. در واقع این سرویس، محصول کراس چین کیف پول سیف پال است. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این کیف پول ایجاد بستری برای تبدیل رمز ارزها از شبکه الف به شبکه ب درون این کیف پول است. برای مثال شما در این کیف پول می‌توانید رمز ارز تتر روی شبکه اتریوم را به تتر روی شبکه ترون تبدیل کنید. این ویژگی بسیار مهمی است که این کیف پول برای کاربران خود فراهم کرده است. نکته مهم اینجاست که سیف پل برای این سوریس خود هیچ کارمزدی برای خود دریافت نمی‌کند.
Exchange: این گزینه ویژگی منحصر به فرد و البته مورد علاقه ما ایرانیان است که می‌توانیم بدون احراز هویت و به صورت مستقیم از کیف پول سیف پال خود در صرافی بایننس معاملات خود را انجام دهیم. این ویژگی به دلیل اهمیت ان در انتهای همین مقاله به صورت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ارسال و دریافت تراکنش

برای دریافت یک رمز ارز کافی است تا ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کرده و آدرس عمومی آن را کپی کنید و در اختیار دیگران قرار دهید. همچنین برای ارسال یک ارز دیجیتال، روی رمز ارز مورد نظر کلیک کرده و با انتخاب گزینه send می‌توانید تراکنش را ارسال کنید.

 

کشورهای پیشرفته چه مواجهه‌ای با رمزارزها داشتند؟

ترید در صرافی بایننس با استفاده از کیف پول Safepal

 

کیف پول سیف پال بخشی از اکوسیستم بایننس است. همین مزیت باعث شده تا این کیف پول بتواند سرویسی منحصر به فرد را ارائه دهد. با استفاده از این سرویس (نام این سرویس، Binance Trading Dapp است). می‌توان با استفاده از کیف پول سیف پل خود در صرافی بایننس اکانت جدیدی ایجاد کرد و بدون نیاز به ورود به سایت بایننس، در این صرافی ترید کنیم. در زمان استفاده از این سرویس نکاتی را باید مدنظر قرار داد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

در این سرویس می‌توان از بازار اسپات و فیوچرز و همچنین طرح‌های Saving بایننس مشارکت داشت. ترید در بازار مارجین و فیوچرز بایننس در کیف پول سیف پال امکان‌پذیر نیست.

زمانی که در کیف پول سیف Safepal اکانت ترید بایننس ایجاد می‌کنیم و رمز ارزهای خود را به این اکانت منتقل کنیم، این رمز ارز از کیف پول سیف پل ما خارج شده و وارد کیف پول‌های صرافی بایننس خواهد شد. اما تفاوت این اکانت با اکانت‌های معمولی صرافی بایننس در این‌جاست که در حالت عادی برای ایجاد اکانت ترید در صرافی بایننس باید با ایمیل یا تلفن همراه خود ثبت نام کنیم و یکی از سه سطح احراز هویت جدید بایننس را انجام دهیم، اما برای ایجاد اکانت ترید صرافی بایننس کیف پول سیف پل نیازی به ثبت نام و همچنین احراز هویت نبوده و صرفا با کیف پول سیف پل این اکانت ایجاد خواهد شد.
برای انجام ترید در این محصول نیازی به پرداخت کارمزد اضافه نیست و تنها باید کارمزد معاملات در صرافی بایننس (۰.۱ درصد) را پرداخت کنیم.

برای انتقال دارایی‌های از اکانت بایننس کیف پول سیف پل به کیف پول سیف پل خود (این دو با هم فرق دارند) باید کارمزد شبکه را نیز پرداخت کرد.
اگر از اکانت بایننس فعلی خود به اکانت بایننس کیف پول سیف پل خود (نه کیف پول سیف پل) دارایی‌های دیجیتال را منتقل کنید، به دلیل آنکه این انتقال بایننس به بایننس است، کارمزد آن صفر خواهد بود.
اکانت ترید بایننس با استفاده از کیف پول Safepal صرفا با آدرس BNB کیف پول سیف پل شما ایجاد خواهد شد و نیازی به احراز هویت و ارائه اطلاعات نیست.
دسترسی به این اکانت بایننس صرفا با استفاده از عبارت بازیابی کیف پول Safepal شما امکان‌پذیر است. در صورتی که عبارت بازیابی ۱۲ یا ۲۴ کلمه سیف پل را گم کنید، این اکانت شما هم از بین رفته و به هیچ طریقی نمی‌توان آن را بازیابی کرد.

آیا صرافی بایننس احراز هویت را برای کیف پول ارز دیجیتال سیف پل نیز اجباری خواهد کرد؟

این سوال بسیار مهمی است. برای پاسخ به این سوال به چند نکته توجه کنید.

یک: کیف پول سیف پل در داکیومنت‌های خود صراحتا اعلام کرده که اکانت ترید صرافی بایننس این کیف پول هیچ محصولی مستقل از کیف پول سیف پل بوده و قوانین بایننس بر این اکانت نیز حاکم است.
دو: شما در safepal یک کیف پول می‌سازید. تنها راهی که اثبات کنید دارنده این کیف پول شما هستید، در اختیار داشتن کلید خصوصی است. حالا با استفاده از آدرس عمومی این کیف پول، اکانتی در صرافی بایننس برایتان ایجاد می‌شود. توجه داشته باشید که به جز این آدرس عمومی هیچ دیتایی از شما وارد صرافی بایننس نخواهد شد. پس بایننس عملا برای ردیابی شما دو گزینه دارد:
الف: اجباری کردن احراز هویت: این گزینه امکان‌پذیر نیست (حداقل به نظر من). زیرا عملا با این کار هویت دارندگان کیف پول مشخص می‌شود و این ضربه بزرگی به این کیف پول خواهد زد. عملا با این کار ناشناس بودن افراد در بلاک چین زیر سوال خواهد رفت. به نظر من، بایننس یا این سرویس را به همین شکل ادامه خواهد داد و افراد بدون احراز هویت می‌توانند در آن فعالیت کنند و یا به صورت کلی آن را تعطیل خواهد کرد. اما گزینه احراز هویت، دور از ذهن است.
ب: بایننس دسترسی IP ایران به این کیف پول سیف پل را محدود کند. در این صورت به راحتی می‌توان از یک VPN استفاده کرد همانند کاری که اکنون با کیف پول اکسدوس انجام می‌دهیم.
سه: کیف پول سیف پل شما همان اکانت بایننس در این کیف پول نیست. مثلا اگر در کیف پول سیف پل ۱۰۰ تتر، ۲ اتر داشته باشید، به این معنی نیست که همین مقدار را همزمان در اکانت بایننس خود نیز دارید. شما باید اکانت بایننس خود در این صرافی را شارژ کرده و دارایی دیجیتال به آن انتقال دهید. برای این انتقال نیز باید کارمزد شبکه را پرداخت کنید.
چهار: زمانی که دارایی خود را به اکانت بایننس کیف پول سیف پال انتقال می‌دهید این دارایی از کیف پول شما خارج شده و وارد کیف پول‌های صرافی بایننس خواهد شد. در نتیجه بایننس اگر بخواهد می‌تواند آن را بلوکه کند. دقت کنید که طبق قوانین داخلی بایننس، این صرافی به هر دلیلی می‌تواند این کار را انجام دهد.

نکته مهم: از آنجا که ایران سایت صرافی بایننس را فیلتر کرده، لذا در زمان استفاده از اکانت ترید سیف پل در صرافی بایننس، همیشه از VPN استفاده کنید

با همه این تفاسیر، به نظر می‌رسد این سرویس بهترین جایگزین برای کیف پول ارز دیجیتال بایننس است.

 

کیف پول لجر نانو اس Ledger Nano S

کیف پول ترزور وان Trezor One

دیدگاهتان را بنویسید