قالب فوق العاده پابلیشر
این قالب تنها در وب سایت راست چین به فروش میرسد!

سامانه بوم واره برای حمایت از استارتاپ ها راه اندازی شد

0 0

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، با اشاره به راه اندازی سامانه بومواره توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران، گفت: بوم واره یکی از زیرخدمت‌هایی است که در سامانه ایران نوآفرین (irannoafarin.ir) ارائه می‌شود و در این پلتفرم، بستری فراهم شده تا شرکت‌های بزرگ و متوسط ارائه دهنده خدمات، محصول و خدمات خود را به‌صورت رایگان و نیم بها به استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا ارائه دهند.

سامانه بوم واره برای حمایت از استارتاپ ها
سامانه بوم واره برای حمایت از استارتاپ ها


به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، با بیان این که تا کنون بیش از دو هزار استارتاپ در این سامانه ثبت‌نام کرده و از خدمات آن استفاده می‌کنند، هدف از راه‌اندازی سامانه بوم واره را حمایت از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات و استارتاپ ها(کسب و کارهای نوپا) عنوان کرد.

پاکدل افزود: قبلا سامانه ایران نوآفرین به‌عنوان درگاه واحد ارائـه خـدمات و زیست بوم نوآفرینی کشور طراحی و پیاده‌سازی شد و سامانه بوم واره هم در این درگاه ایجاد شد تا استارتاپ‌ها برای دریافت خدمات به چندین سامانه مراجعه نکنند و از یک درگاه یکپارچه خدمات دریافت کنند.

وی با بیان این که سعی شده نقش دولت در این زمینه به کمترین حد خود برسد، اظهار کرد: اگر شرکت‌های بزرگ و متوسط خدمات خود را روی بومواره ارائه دهند، به آنها تسهیلات پرداخت می شود، بنابراین تلاش می شود با کمک و حمایت غیرمستقیم تعاملات B2B (فروش محصول یا خدمات یک شرکت به شرکت دیگر) بین استارتاپ‌ها و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات صورت بگیرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، خاطر نشان کرد: سازمان فناوری اطلاعات در حقیقت به‌صورت غیرمستقیم از استارتاپ‌ها و شرکت‌های متوسط و بزرگ با ارائه وام حمایت می‌کند به طوری که برای شرکت‌های ارائه دهنده خدمات براساس اظهارنامه مالیاتی آنها، تا سقف سه میلیارد تومان وام با سود ۹ درصد و با تنفس یکساله برای بازپرداخت در نظر گرفته است.

بر اساس این گزارش، شرکت های فعال غیر نوپا، استارت آپ ها، کسب و کارهای نوپا و شرکت های دانش بنیان استان می توانند برای استفاده از تسهیلات ارائه شده و کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در سامانه بومواره به لینک https://irannoafarin.ir/b2bservices یا سایت ایران کارفا به آدرس irankarfa.ir مراجعه نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.