قالب فوق العاده پابلیشر
این قالب تنها در وب سایت راست چین به فروش میرسد!

برگزاری مجازی جشنواره‌های فجر در اولویت وزارت ارشاد

0 0

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ادامه شیوع کرونا در کشور درباره برگزاری جشنواره‌های مختلف فجر، گفت: موضوع چگونگی برگزاری رویدادهای هنری در حال بررسی است و به زودی نظر نهایی درباره برگزاری مجازی و یا تعویق این رویداد هنری و سینمایی اعلام می‌شود.

جشنواره های فجر
جشنواره های فجر


سید عباس صالحی، چهارشنبه شب ۱۲ آذرماه در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا در کشور دو نظریه درباره برگزاری سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر مطرح است که یکی برگزاری آن به شکل مجازی و دیگری به تعویق انداختن آن تا زمان دیگری است.

عضو کابینه دولت دوازدهم با ذکر این نکته که ممکن است در زمستان سال جاری بخصوص بهمن‌ماه موج کرونایی دیگری را شاهد باشیم، گفت: بنابراین احتمال برگزاری جشنواره به صورت قبل در فضای حقیقی امکان‌پذیر نخواهد بود از این رو این جشنواره در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی موارد پیشنهادی در این‌باره درحال بررسی است لذا به محض تصمیم‌گیری نهایی در اسرع وقت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

صالحی در عین حال گفت: چنانچه موضوع برگزاری مجازی جشنواره‌های فجر در بهمن‌ماه محقق نشود به احتمال قوی جشنواره فیلم فجر با تعویق چند ماهه، اوایل سال آینده (۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

به گفته وی هرچند برگزاری مجازی جشنواره آن رونق جشنواره حقیقی فیزیکی را ندارد اما تاثیرات آن کمتر از فضای حقیقی و فیزیکی هم نیست.

عصر امروز ۱۲ آذرماه سید عباس صالحی و محسن حاجی میرزایی وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش با امضای تفاهمنامه همکاری دوجانبه بر ضرورت گسترش همکاری‌های آموزشی، تربیتی، فرهنگی و هنری تاکید کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.